Przejdź do treści

Eric Joisel 1956-2010. Pożegnanie Mistrza Origami

eric josel

Eric Joisel – francuski artysta i rzeźbiarz, zaliczany do największych mistrzów origami na świecie. Tworzenie nowych modeli oznacza w przypadku tego artysty cały, złożony proces, na który składają się również niezwykle precyzyjne wykończenia, plastyczne i niesamowicie dopracowane detale. Aż nie sposób uwierzyć, że to tylko kawałek papieru. Ale jak sam powiedział, składanie modelu zajmuje mu „35-lat”, od momentu kiedy rozpoczął swoją przygodę z origami, aż do momentu w którym znajduje się właśnie w tej chwili… I wczoraj właśnie nadszedł ten smutny dzień, kiedy do czasu składania modelu artysta nie będzie mógł już dołożyć ani jednej godziny.

Dzisiaj dotarła do nas wiadomość, że 10 października 2010 r. Eric Joisel zmarł.

Eric Joisel – French artist and sculpter, he was one of the best origami masters over the world. His amazing models which has connected different kind of arts. He said that making his models had lasted from thirty-five years until that moment about which he was talking. 10-th October 2010 was that sadly day from which hadn’t had another chance so that to complete more moments to this sentence, because in this day Eric Joisel died.

Komentarze

  1. A na pewno jesteś pewna że już wśród nas go nie ma skąd takie pogłoski słyszałaś?I proszę cię żebyś dopisała co było przyczyną zgonu.

Dodaj komentarz