Na polski rynek trafiła kolejna książka origami, tym razem francuskiego autora. Wydawnictwo stanęło na wysokości zadania i wypuściło wspaniale oprawioną, z pięknymi zdjęciami, jasnym i przejrzystym układem treści książkę.
Jeśli chodzi o zawartość merytoryczną – autor skupia się na składankach, które klasyfikuje w następujących kategoriach: pudełka i pojemniczki, karty i koperty, samoloty i śmigła, zwierzątka i magiczne składanki. Atrakcyjność owych modeli jest spora, zwłaszcza dla młodszych entuzjastów origami. Trudność ponad 60-ciu modeli zawartych w książce waha się między: bardzo łatwe, łatwe i trudne (słowo „trudne” wydaje się tutaj mocno przesadzone). Diagramy modeli to rysunki autora, wykonane w miarę czytelnie i przejrzyście.
Autor umieszcza w książce wyjaśnienia typowych zagięć i ich symbole, na koniec dzieli się z czytelnikami radami, co do wyboru papieru, składania itp. Zdecydowanym minusem książki jest wykorzystanie nożyczek przy składaniu niektórych modeli.
Niewątpliwie siła publikacji tkwi w pięknym wydaniu oraz w możliwości praktycznego zastosowania niektórych modeli w życiu codziennym – opakowanie CD, pudełko na kredki, na przyprawy, na cukierki, portfelik, zakładka do książki, samolociki, pacynki, zabawki znajdą wielu zwolenników – zwłaszcza wśród dzieci.
Dlatego książkę te polecam przede wszystkim pedagogom, rodzicom, nauczycielom, którym propozycje D. Boursina z pewnością urozmaicą i ubogacą pracę wychowawczo-pedagogiczną.
Uwaga! Książka w poprzedniej edycji była znana jako „Księga Origami”. Nazwa została zmieniona prawdopodobnie przez zalew słabych książek o identycznej nazwie, które mogły wprowadzać konsumentów w błąd.
Mam pytanie: czy jest jeszcze jakaś możliwość kupienia tej książki?
Możliwość komentowania została wyłączona.