Przejdź do treści

Relacja z wystawy Mariusza w szczecińskim ZSB

24 marca podczas „Tygodnia Nauk Ścisłych” w Zespole Szkół Budowlanych w Szczecinie miała miejsce moja druga wystawa prac origami. Tym razem moje papierowe modele mogli podziwiać uczniowie budowlanki w przerwach między matematycznymi łamigłówkami, których rozwiązywanie miało przynieść chwałę w rywalizacji o najlepszą klasę w szkole.

Większość podziwiających moje prace kojarzyła origami z figurkami typu „piekło i niebo”, samolociku lub innej prostej figurki także sporo musiałem się natłumaczyć, że z kwadratowej kartki papieru można bez przycinania i klejenia złożyć praktycznie wszystko. Jako dowód na ogrom sztuki origami podczas wystawy przedstawiałem zdjęcia figurek mistrzów origami, jak również skomplikowane diagramy oraz siatki zgięć.

Pod natłokiem licznych ciekawych nowych wrażeń oczu mój sztandarowy model łosia wręcz ugiął się aż wymagana była mała korekta jego nóg… :) Charakterystyczne korytarze, sale lekcyjne, szkolne ławki oraz dzwonki co 45 minut wprawiły mnie w małą zadumę oraz napełniły umysł wspomnieniami sprzed lat. Eeeeech

Na koniec chciałbym podziękować Ani (jednej z nauczycieli ZSB) za umożliwienie przedstawienia moich prac podczas „Tygodnia Nauk Ścisłych” oraz koleżance Ewie za wprawne udokumentowanie mojej wystawy w formie foto. Kto wie czy dzięki Wam japońska sztuka składania papieru nie będzie miała swojego rozkwitu w wielu szczecińskich umysłach młodych ludzi…

[nggallery id=10]

tekst i zdjęcia: Mariusz Gąsiorowski

Komentarze

  1. Origami od dawna cieszą się sporym zainteresowaniem i naprawdę jest to sztuka nie doceniona moim zdaniem. Sama uczyłam się kilka lat jak i języka tak i samego origami co zaowocało, że dostałam oferty pracy jako nauczyciel znający język japoński w Szczecinie.

Możliwość komentowania została wyłączona.