Przejdź do treści

Robert J. Lang: Origami Insects

W tej książce, poświęconej owadom i im podobnym, autor Robert J. Lang – znakomity i doświadczony origamista przedstawia 20 wyzywających diagramów owadów, pająków i innych spokrewnionych stworzeń. Wśród nich znajdziemy motyla, cykadę, osę, ważkę, konika polnego, tarantulę , modliszkę, skorpiona i kilka różnych chrząszczy.

Origami Insects
Robert J. Lang
Origami Insects and their kin
Step-by-Step Instructions in Over 1500 Diagrams

Dover Publications, Inc. New York
ISBN 0-486-28602-9
cena: 12.95

Diagramy są długie, wymagające od układającego szczególnej uwagi, aby nie pominąć jakiegoś kroku. Poza tym na samym wstępie bardzo jasno i dokładnie przedstawione są krok po kroku wszystkie pomocnicze zgięcia, symbole i terminy.

Książka ta jest dużym wyzwaniem dla doświadczonych i zaawansowanych miłośników sztuki składania papieru. Nie ukrywam, że trzeba mieć dużo cierpliwości i wytrwałości zanim weźmiemy tę książkę do ręki. Ale na pewno po ułożeniu jakiejś figurki, będziemy odczuwać ogromną satysfakcję i zadowolenie.

Uważam, że jest to jedna z najlepszych książek poświęconych sztuce składania papieru dla osób zaawansowanych.

Komentarze

  1. Bardzo fajna książka! Posiadam ją od około trzech miesięcy i bardzo mi się podoba. Na razie złożyłem 13 na 20 figurek i liczę, że uda mi się złożyć wszystkie. Polecam wszystkim doświadczonym origamistom! :)

Dodaj komentarz