Przejdź do treści

Hełm samuraja w magazynie Tanteidan

18 lat temu kupiłem pierwszą książkę poświęconą sztuce origami i zacząłem składać „na poważnie” oraz równocześnie projektować nowe figurki, które jak się później okazało po „pójściu w świat” zaczęły żyć swoim życiem. Mógłbym opowiedzieć o wielu z nich. Tak stało się również w przypadku figurki hełmu samuraja, która zawędrowała na okładkę 7 numeru biuletynu PTO, a ostatnio wyróżniła ją Japan Origami Academic Society (JOAS) umieszczając w biuletynie 17 Konwencji Origami Tanteidan.

Z tego miejsca pragnąłbym podziękować Rafałowi Sabatowi, który przerysował moje odręczne szkice, oraz Arturowi Biernackiemu, dzięki uprzejmości którego dowiedziałem się o możliwości wysłania swojej pracy Japończykom.

Uważam, że jest to nie tylko mój osobisty sukces, największe dotychczasowe uwieńczenie mojej długoletniej pasji, ale także sukces całego Polskiego Towarzystwa Origami, bez wsparcia którego niewiele bym zrobił. Niech ten sukces zostanie rozłożony równomiernie i sprawiedliwie na Was wszystkich, którzy składacie i czujecie się Polakami, bo nadchodzi dzień, w którym figurki origami stworzone przez nas będą składać pasjonaci ten sztuki na całym świecie, w tym także w Japonii.

To wyróżnienie
Jest świtem tego dnia!
Bolesław Gargol

A diagram of samurai’s helm was published in no 7 POA bulletin. Its next publishing was in a bulletin of Japan Origami Academi Society no 17 Tanteidan. A designer of this model – Bolesław Gargol said that that second publication gave The Japanese opportunity to know more about origami fans in Poland.

Komentarze

  1. Miejmy nadzieje, że od teraz będziemy częściej widywać modele polskich kreatorów w zagranicznych magazynach. Oby tak dalej!

  2. Niebywałe, że przy tak prostej instrukcji, hełm wygląda tak efektywnie. Może i ja kiedyś wymyśle coś równie ciekawego. Życzę wielu pomysłów na kolejne figurki.

Dodaj komentarz