Przejdź do treści

Dwupłatowiec

Ostatni model origami z „łowcy diagramów” wprowadził małe zamieszanie z tego co wiem wśród zajmujących się składaniem papierowych figurek. Homar okazał się nie lada wyzwaniem, z tego co wiem, głównie z powodu problemów z grubością papieru. Przyznam się że sam nie zabrałem się za złożenie tego modelu origami ale za to otrzymałem sporo maili na temat tej figurki i z tego co wiem znalazło się kilku wprawnych zapaleńców, którzy projekt wbrew przeciwnościom losu doprowadzili do finału, czego efektem są nowe fotki w naszej galerii. Tym, którzy złożyli homara jeszcze raz gratuluję natomiast wszystkim tym, którzy jeszcze nie odważyli się na składanie sugeruję większy format papieru min. 70x70cm o niezbyt dużej grubości no i duuuużo cierpliwości.

Dzisiaj na łamach łowcy diagramów przedstawiam dosyć nietypowy model origami jak dla mnie – figurkę samolotu „dwupłatowca” autorstwa Marca Kirschenbauma. Na pomysł właśnie takiej figurki origami wpadłem podczas składania najnowszego modelu zdiagramowanego przez Rafała Sabata – helikoptera, do którego złożenia nie trzeba chyba szczególnie zachęcać. Jeśli chodzi o w/w dwupłatowiec to muszę przyznać, że pierwsze (i ostatnie jak do tej pory) podejście do tego tematu zakończyło się u mnie małym niepowodzeniem. Do składania użyłem zbyt mały format papieru (40x40cm) i niestety gotowy samolocik był tak dalece odbiegający od doskonałości, że jego jedyny lot zakończył się w koszu. Mimo swojego origamowego wdzięku nie skusił mnie po raz kolejny do składania ale na pewno zapadł na tyle w pamięci, że gotowy byłem Wam go dzisiaj polecić do złożenia.

Także reasumując polecam większy format papieru, nie wiem może nawet rzędu 60×60 cm i sporo przemyśleń przed każdym kolejnym krokiem tak, aby ukończony model cieszył się szczególną estetyką, co sprawia że każda figurka ori powinna robić wrażenie.

Pozdrawiam
Mario

łowca diagramów

Marc Kirschenbaum

Samolot dwupłatowy

Link już nie działa

Dodaj komentarz