Przejdź do treści

Damian Malicki w redakcji OrigamiArt

Damian Malicki w redakcji OrigamiArt. Nazywam się Damian Malicki. Mam 14 lat i od jakiegoś czasu interesuję się sztuką origami. Z początku zajmowałem się modelami z modułu chińskiego, tak zwanych „trójkącików”. Nie wymagało to dużej wprawy w składaniu jedynie sporo czasu. Po jakiś dwóch latach znudziły mi się modele modułowe, zainteresowałem się origami z jednej kartki papieru. Od razu poczułem, że sprawia mi to dużo większą przyjemność, niż origami modułowe. Na początku składałem modele tylko z poradników filmowych. Nie były to skomplikowane figurki, lecz z czasem wykonywałem coraz trudniejsze modele.

Początkowo składałem tylko z papieru ksero i nie przynosiło to oczekiwanych efektów. Wtedy dowiedziałem się o ciekawym połączeniu – gładka bibułka i folia aluminiowa. Dość długo składałem z tego papieru, lecz nie byłem z niego całkowicie usatysfakcjonowany. Od niedawna składam z papieru o nazwie Mulberry. Co prawda na koniec trzeba używać wody do modelowania, lecz efekty są bardzo dobre. Obecnie bardzo dużą wagę przywiązuje do modelowania gotowych figurek i czasem zajmuje mi to sporo więcej czasu niż samo złożenie bazy. Często składane przeze mnie skomplikowane modele nie udają się za pierwszym razem, lub wyglądają brzydko. Wtedy myślę sobie, że już nigdy nie spróbuję więcej złożyć tego modelu, lecz mimo to zazwyczaj ulegam i za jakiś próbuję ponownie… i tak do skutku. Teraz modele składam z diagramów, a także powoli uczę się składać z siatek zgięć.

Kupiłem już wiele książek o origami, takich twórców jak Robert Lang, Kamiya Satoshi , Manuel Sirgo i wielu innych. Z każdej książki staram się złożyć jak najwięcej modeli. Od jakiegoś czasu wymyślam także własne modele, są to na razie proste figurki. Jeszcze w żadnym modelu origami nie użyłem kleju, ani nożyczek i jestem przeciwnikiem ich używania w origami. Niedawno założyłem kanał na portalu YouTube (link), gdzie umieszczam poradniki origami i na który serdecznie zapraszam. Oprócz origami bardzo lubię matematykę i sport.

Zapraszam do oglądania moich prac!

My name is Damian Malicki and I’m fourteen years old. I have interested in origami for a few years. I have just improved my origami skills and I’m sure that every day with origami seems to be better. I have never given up and I always try to fold more difficult models. Let’s see models which were folded by me

Komentarze

  1. Wiem, to przez to, że tekst pisałem w Wordzie, który nie zna słowa „origami” i sam mi przerabiał, co zauważyłem dopiero po dodaniu tekstu na stronę. ;)

  2. …no to witamy w redakcji Damianie ;-) a swoją drogą to też kiedyś miałem taki epizod z „orgiami” ;-)

Dodaj komentarz