Przejdź do treści

Biuletyn origami nr 8 wysyłka

Trochę późno zabraliśmy się za skład i biuletyn origami nr 8 zaliczył opóźnienie. Z góry za to przepraszamy zdezorientowanych członków oraz biblioteki za brak egzemplarza obowiązkowego w planowanym terminie. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy wysyłkę. Publikację otrzymają członkowie Stowarzyszeniaz opłaconą składką za rok 2010. Osoby, które chciałyby uzyskać biuletyn mogą zapłacić składkę za rok 2010 w standardowej wysokości (z dopiskiem za rok 2010). Wszystkie paczki zostały wysłane – ostatnia partia 5 kwietnia.

A co w środku?

Są relacje, ciekawe teksty a także nieco autorskich diagramów, modna tesselacja i aż dwie siatki zgięć. Mam nadzieję, że czytają nas miłośnicy ekstremalnego składania, którzy sobie z tym poradzą, cała reszta może „spróbować szczęścia” z wyglądającymi na łatwiejsze modelami modułowymi i klasycznymi. Zachęcam do złożenia gwiazdki Eli Udzieli, model pokazuje moc i potencjał klasycznego modułu Sonobe. W aktualnościach kilka słów o imprezach nowych, a także tych, o których wcześniej już pisaliśmy. W dziale artykuły polecam materiał o rodzajach papieru, którego tłumaczenia podjął się Marcin Wołoszyn. Trzeba przyznać, że temat został mistrzowsko rozpracowany przez autorów. Ponadto Bolesław Gargol przygotował tekst o entropii, można spróbować przeczytać i zrozumieć, do czego serdecznie zachęca…


Rafał Sabat
Redaktor Naczelny Biuletynu PTO

I was difficult to finish working on that number of POA publication. We are very sorry about it. But fortunately you will get your number in next week. Everyone, who paid membership fee for 2010, can be happy. We can see here a few interesting models for advanced and some diagrams for beginners. You can try to fold tesselation or two models from crease pattern. Try to do all of them and read our articles about workshop, meetings and so on.

Komentarze

Dodaj komentarz