Przejdź do treści

7. Konwencja PTO w Porębie

W dniach 24-26 sierpnia w Porębie koło Krakowa odbędzie się 7. Konwencja PTO. Warsztaty poprowadzą członkowie Stowarzyszenia.

W Konwencji mogą wziąć udział członkowie PTO z opłaconą składką za 2012 r. Udział w warsztatach będzie się wiązał z opłatą konferencyjną w wysokości 48 zł. W zamian Stowarzyszenie pokryje część kosztów związanych z organizacją imprezy m.in. materiały konferencyjne, koszulki oraz ognisko z pieczoną kiełbaską. Naszym warsztatom będzie towarzyszyła tradycyjna wystawa – bardzo prosimy uczestników o zabranie ze sobą swoich pokazowych modeli. Portal OrigamiArt jest współorganizatorem imprezy.

Poręba

Zapraszamy także osoby (niekoniecznie zrzeszone w naszym Stowarzyszeniu), które chciałby przyjechać i zobaczyć jak wygląda konwencja. Bezpłatnie będzie można wziąć udział w jednych, dowolnych warsztatach, a także do woli oglądać wystawę modeli origami. Na miejscu będzie można opłacić składkę członkowską, a także nabyć archiwalne numery biuletynów (składka archiwalna).

Okolica

Poręba to wieś letniskowa w Beskidzie Makowskim, malowniczo usytuowana w górnej części potoku Trzemeśnianka, u podnóża najwyższej kuliminacji grupy Lubomira i Łysiny. Węzłowy punkt zbiegu szlaków turystycznych w grupie Łysiny. Szlak zielony spotykamy przy ostatnim przystanku w Porębie. Sam ośrodek usytuowany jest u podnóża Kamiennika w środku lasu, w bezpośredniej bliskości przełomu Trzemeśnianka. W okresie letnim na terenie ośrodka czynny jest basen, zasilany wodą z górskiego potoku. Na terenie znajduje się zadaszone miejsce na ognisko wraz z grillem, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki i koszykówki oraz sala rekreacyjna. W budynku znajduje się niewielka biblioteka i telewizja satelitarna. Rozległy teren umożliwia swobodne organizowanie ognisk, grillowania, gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Atrakcje okolicy Poręby

Poręba

około 10 km — Myślenice
Zarabie – trawiasta plaża nad Rabą, basen odkryty; Park Przygody: paintball, tor quadowy, park linowy, ścianka wspinaczkowa, zjazdy linowe 100 m – tyrolka – ul. Zdrojowa 15, kolej linowa na górę Chełm – stok narciarski oraz trasy rowerowe i piesze szlakiem wieża widokowa na górze Chełm.
Basen kryty w Myślenicach „Aquarius” ul. Ogrodowa 19.

około 20 km — Dobczyce
Zamek królewski z XIV w, Skansen Drewnianego Budownictwa Ludowego, zapora wodna i elektrownia.

około 20 km — Siepraw
Siepraw Ski – stok narciarski, Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy.

około 30 km — Wieliczka
Kopalnia Soli
Zamek Żupny

około 40 km — Kraków
Zamek Królewski na Wawelu, Katedra Krakowska na Wawelu, Droga Królewska, Rynek, Sukiennice, Barbakan, Kazimierz, liczne muzea, galerie itp. oraz dolinki podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy: Ojców, Pieskowa Skała.

około 40 km — Kalwaria Zebrzydowska
Sanktuarium Pasyjno-Maryjne: Zespół Klasztorny o.o. Bernardynów, Bazylika Matki Bożej Anielskiej oraz zespół 43 kapliczek i kościółków tzw. dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej, w 1999 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

około 45 km — Bochnia i Niepołomice
Kopalnia soli w Bochni oraz Puszcza Niepołomicka.

około 45 km — Rabka i Chabówka

Rabkoland – Rodzinny Park Rozrywki i Edukacji, jeden z 4 w Polsce stacjonarnych lunaparków na terenie którego znajduje się Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości. Park Zdrojowy oraz Teatr Lalek „Rabcio”.
Chabówka – Skansen Taboru i Urządzeń Kolejowych.

około 55 km — Wadowice
Miasto Papieskie wraz z domem rodzinnym Karola Wojtyły.

około 60 km — Inwałd
„Świat Marzeń” Park Miniatur z całego świata w skali 1:25. Park Dinozaurów.

około 65 km — Zator

Dinozatorland – największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów w skali 1:1.

około 80 km — Bukowina Tatrzańska
Terma – 12 basenów termalnych (6 zewnętrznych i 6 wewnętrznych).

około 85 km — Zakopane
Tatrzański Park Narodowy: szlaki piesze, stoki i wyciągi narciarskie, całoroczne kolejki na Gubałówkę, Kasprowy Wierch i Butorowy Wierch, skocznia narciarska, Aqua park itp.[/expand]

Poręba

Komentarze

  1. @sudoku musisz wysiąść na ostatnim przystanku (poręba pętla), stamtąd dalej piechotą. dochodzisz do kościoła (z przystanku go widać, jest jakieś 50 metrów od niego). za kościołem skręcasz w lewo i dalej trzeba iść jakieś 10-15 minut.

  2. Informacje od „tubylca;)”:
    Dojazd bezpośredni PKS z Krakowa raczej niemożliwy. Łatwiej busami najpierw do Myślenic (czyli do końca trasy), a potem się przesiaśc na busa do Poręby ( i tu też należy jechac do końca, czyli do ostatniego przystanku w Porębie).
    Potem pieszo, najpierw należy się kierowac w stronę kościółka (właściwie to jest kaplica;)i po minięciu go kierujemy się całkiem w lewo drogą asfaltową idziemy ok 15 minut w kierunku Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego w Porębie.
    Busy zarówno z Krakowa, jak i z Myślenic jeżdżą bardzo często, więc nie powinna to byc długa podróż;)

Dodaj komentarz