Przejdź do treści

Peter Budai: Play With Paper, Origami Without Borders

Peter Budai to osoba, której nazwisko jest znane i cenione nie tylko w europejskim origami. Ten zdolny węgierski twórca zebrał swoje modele w dwóch książkach: Play with Paper i Origami Without Borders. Postanowiłem w/w książki omówić razem.

Play With Paper
Origami Without Borders
Verlag Die Blechschachtel 2002
ISBN 3-00-006233-5
cena ok. 80 zł

Budai proponuje figurki do składania dostępne zarówno początkującym jak również zaawansowanym. Skala trudności obejmuje sześć stopni i przedstawiona jest za pomocą kostki do gry (im więcej oczek, tym trudniejszy model). Tematyka, jakiej podejmuje się Budai jest również rozpięta: ozdoby, mozaiki, maski, baśniowe stwory, owady, ssaki, gady, płazy, zabawki, serca, samoloty (w tym dwupłatowiec!) i inne. Wszystko to sprawia, że każdy amator origami (w pierwotnym znaczeniu) znajdzie coś dla siebie.

Diagramy w odcieniach czerni – bardzo czytelne. Układ treści i stylistyka książki przypomina miejscami publikacje Montrolla (por. Prehistoric Origami). Na uwagę zasługują znakomicie przedstawione symbole obowiązujące na świecie jak i dwujęzyczność opisów (węgiersko-angielskie).

Całość prezentuje się świetnie. Polecam każdemu.

Dodaj komentarz