Serwis na pewno nie byłby tak bogaty i ciekawy gdyby nie wsparło go pomocą redakcyjną wielu miłośników origami. Jesteśmy otwarci na nowe materiały, diagramy, relacje czy artykuły, niekoniecznie związane z naszym serwisem. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze formy współpracy.
Diagramy – zapraszamy do zamieszczania na stronie autorskich modeli. W razie potrzeby służymy pomocą w diagramowaniu, o ile uznamy, ze model jest na tyle interesujący, że warto to zrobić.
Artykuły, relacje – dział jest przeznaczony dla różnego typu publikacji związanych z origami. Osoby chcące się podzielić ciekawymi wiadomościami z czytelnikami naszego serwisu prosimy o krótkie przedstawienie tematu artykułu. Wspólnie omówimy formę w jakiej może zostać zamieszczony na stronie. Decyzję co do publikacji artykułu podejmuje redakcja, szczegółowe informacje są zamieszczone w regulaminie strony
Origami w terapii i edukacji – dział przeznaczony głównie dla nauczycieli. Liczymy na osoby, które zechcą się podzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi związanymi z wykorzystywaniem sztuki origami z kolegami. Nie wymagamy stosowania się do wzorców konspektów przygotowanych przez MEN. Uznajemy, że materiały te będą raczej stanowiły inspirację dla nauczycieli a nie będą szablonami do odwzorowania podczas zajęć.
Decyzje co do publikacji podejmuje redakcja, szczegółowe informacje są zawarte w regulaminie.
Prosimy o nadsyłanie materiałów w typowych formatach, ułatwi nam to ich odczytanie i dalszą obróbkę:
artykuły – pliki doc, docx, txt (z polskimi znakami i poprawnym formatowaniem)
zdjęcia – format jpg dobrej jakości, w dużej rozdzielczości (nie mniejszej niż 1000x700pixeli).
diagramy – najlepiej by zostały narysowane za pomocą programu z grafiką wektorową (np. Corel Draw, Adobe Illustrator), mogą to być również obrazki (jpg, gif itp.) oraz skany.
Zapraszamy do współpracy.