Prezentowany przez mnie w ostatnim odcinku „łowcy diagramów” smok autorstwa Hong Trung Thanh został w bardzo efektowny sposób wykonany przez jednego z naszych redakcyjnych kolegów – Jarka Majchera. Jak sam pisze prace nad tym projektem były pracochłonne i długie ale opłacało się, gdyż efekt daje powody do samozadowolenia.
To miłe, że są osoby, które korzystają z podesłanych przeze mnie linków do nietuzinkowych jak na mój gust modeli origami. Jeszcze raz gratulacje dla Jarka za złożenie takiego pracochłonnego modelu!
W dzisiejszym odcinku mam do zaprezentowania szerokiemu gronu miłośników papierowych fantazji przesłany do mnie przez jednego ze stałych czytelników naszej strony, model nietoperza, którego autorem jest znany origamista Miyajima Noboru. Projekty tego kreatora origami niejednokrotnie dawały mi powody do radości po ich uprzednim złożeniu. Figurka mamuta, którą notabene złożyłem niegdyś a jej fotkę można zobaczyć w galerii, w mojej opinii swoim pięknem śmiem twierdzić przewyższa nawet projekt tak znanej osobistości w świecie origami jak Kamiya Satoshi. Również koń nazwany przeze mnie koniem trojańskim pomimo swojej brzydoty ma coś w sobie, co nie pozwala odłożyć ot tak sobie projekt do szuflady. Mając powyższe na uwadze myślę, że nie zawiedziecie się składając nietoperza.
Ja również, wraz z nastającym w nieubłaganie czasem nielubianej przeze mnie późnej jesieni i zimy, powoli zabieram się za „klecenie” pojedynczych modeli origami i w niedługim czasie mam zamiar zabrać się za złożenie prezentowanego dzisiaj na łamach łowcy diagramów modelu nietoperza.
Jeszcze raz gorąco polecam składanie modeli Miyajima Noboru, a tym razem niech to będzie nietoperz.
Pozdrawiam
Mario
Nietoperz
Źródło: www.progonos.com/furuti/Origami/Diagrams/diagrams.html
www.progonos.com/furuti/Origami/Diagrams/Files/bat_NM_050908A.pdf