Przejdź do treści

John Montroll: Prehistoric Origami

Dinozaury w origami to często podejmowany a zarazem trudny temat. John Montroll w książce „Prehistoric Origami” kreuje cały prehistoryczny świat z prastarymi drzewami, wulkanami, górami i skorupkami jaj włącznie, nie licząc biegających i latających stworów (dwadzieścia modeli dinozaurów, z których każdy jest krótko opisany i scharakteryzowany).

Prehistoric Origami
John Montroll
Prehistoric Origami: Dinosaurs and Other Creatures
Dover Publications, Inc. 1985 USA
ISBN 0-486-24792-9
cena: 10.95$

Efekt jest godny podziwu, tym bardziej, że bardzo atrakcyjne figurki są już w zasięgu możliwości średnio-zaawansowanych. Cała książka jest zresztą w dużej mierze przeznaczona dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych, choć znajduje się też kilka modeli dla początkujących i tych, których umiejętności są na bardzo wysokim poziomie. W książce można znaleźć krótki artykuł o dinozaurach oraz artykuł o tzw. „składaniu na mokro”. Reszta w montrollowskiej konwencji: diagramy przejrzyste i czytelne, opatrzone komentarzem, kolorystyka czarno biała, kilka stron poświęconych symbolom i podstawowym zgięciom obowiązujących każdego. Całość prezentuje się znakomicie.

Cenię Montrolla za wiele rzeczy, między innymi za to, że jego modele bronią się same – bez pomocy błyszczącego papieru, kolorowych diagramów, zdjęć i tym podobnych fajerwerków.

Dodaj komentarz