Przejdź do treści

John Montroll: „Origami for the Enthusiast”

Origami dla entuzjastów – tytuł doskonale oddaje stan w jakim się znalazłem, w chwili gdy poznałem zawartość wszystkich 120 stron tej wspaniałej książki. Znajdujące się w niej modele są żywym pomnikiem ku czci Johna Montrolla. Znajdziemy tu całe mnóstwo najróżniejszych stworzeń od ryb i ptaków, poprzez gryzonie i ssaki do owadów.

Poziom trudności jest odpowiednio stopniowany. Na początku są więc proste i efektowne modele, a na końcu perełka – arcytrudny konik polny. Jako ciekawostkę podam, że jednen z modeli – paw z rozłożystym ogonem został ułożony z jednej kartki papieru. Inni twórcy zazwyczaj potrzebowali na to dwóch elementów – jednego na tułów i drugiego na ogon.
Na szczególną uwagę zasługuje wymieniony już wcześniej pasikonik oraz pegaz, wielbłąd, baran, hmm najchętniej wymienił bym wszystkie 25 modeli :) Tradycyjnie we wstępie autor opisuje znaczenie symboli oraz trudniejsze zgięcia, ułatwia to osobom nieznającym reguł sztuki na szybkie wejście w świat origami.

Po zastanowieniu wydaje mi się, że jest to najlepsza książka Montrolla, z jaką miałem się przyjemność zetknąć.

Książki Montrolla są jak najlepsze podręczniki do nauki origami. Zabawa w układanie zwierzątek i późniejsze obcowanie z gotowymi modelami dostarcza wielkich przeżyć każdemu miłośnikowi papierowych składanek. Bezwarunkowo polecam tą książkę każdemu wielbicielowi sztuki origami

Dodaj komentarz