Przemyślenia dzisiejszego piątkowego poranka skłoniły mnie do małej przerwy w prezentacji diagramów autorstwa zarówno Voyer’a jak i Ronalda Koh’a. W kolejnych odcinkach łowca diagramów z pewnością upoluje dla Was jakiś smakowity „origamowy kąsek” w/w autorów, bo nie sposób ot tak sobie porzucić modele tych znakomitych twórców origami.
Dziś kontynuując temat dinozaurów (robię to z myślą o tych, którzy chcieliby mieć w swojej kolekcji figurek małe stadko tych prehistorycznych zwierzaków) prezentuję dwa ciekawe diagramy autorstwa Jerrego Harrisa. Jest to model Acrocanthosaurusa i Triceratopsa. Tego ostatniego fotografię możecie obejrzeć w mojej galerii. Złożyłem go jakieś półtora roku temu z białej kartki papieru do ksero formatu A2 przyciętego do kwadratu rzecz jasna. Pamiętam, że cieszyłem się jak dziecko i przez dłuższy czas była to dla mnie prawdziwa duma, jeśli chodzi o modele origami. Często odwiedzającym mój dom znajomym prezentowałem Triceratopsa złożonego w mozole i trudzie jednak niewielu było takich, dla których w/w dino był triceratopsem. Byli i tacy, którzy widzieli w tym modelu nawet psa, he he he. Jeśli chodzi o stopień trudności w składaniu to Acrocanthosaurus jest na pewno o wiele łatwiejszy od swojego prehistorycznego dino kolegi (tak piszę „kolegi” ale tak naprawdę to nie sądzę żeby te dwa zwierzaki przyjaźniły się w prehistorycznym świecie! Może nawet nie żyły w tym samym czasie? Niestety nigdy nie interesowałem się na tyle dinozaurami abym mógł w tej chwili to rozstrzygnąć. Może ktoś z Was ma większą wiedzę na ten temat? Jak tak to śmiało może mnie poprawić), składa się go dosyć szybko i bezproblemowo. Natomiast przy Triceratopsie pamiętam, że w owym czasie miałem małe „zagwostki” podczas składania. Suma sumarum udało mi się złożyć piękny model dino, ale na pewno okupiony był on niejednym „puszczeniem nerwów”…ale to całkiem inna historia.
Po złożeniu prezentowanych przeze mnie dziś modeli Wasza kolekcja dinozaurów z pewnością zadziwi niejednego, a więc składanie czas zacząć!
Tymczasem pozdrawiam
Acrocanthosaurus
Link nie działa
Triceratops
Link nie działa