Przejdź do treści

British Origami Society Home Page

BOS – Brytyjskie Towarzystwo Origami to grupa, która od wielu lat zajmuje się propagowaniem sztuki składania papieru na świecie. Ma ponad 700 członków, publikuje dwumiesięcznik a w archiwach przechowuje wiele publikacji nieosiągalnych już gdzie indziej. By zostać członkiem należy wypełnić formularz który znajduje się na stronie Towarzystwa.

Sama strona – która wprawdzie nie poraża grafiką – jest wspaniałym źródłem materiałów. Dotyczy to przede wszytkim tekstów. Znajdziemy tu naukowe opracowania w tematyce Origami takich autorów jak D. Lister, P. Jackson czy F. Temko; praktycznie porady – np. dotyczące składania na mokro; biogramy znanych twórców a także wyszukiwarke bazy BOS’u, dzięki której przeszukamy wszystkie publikacje stowarzyszenia.

W sekcji diagramów (która jest podstroną działu „Practical”), nie znajdziemy niestety skomplikowanych i widowiskowych modeli – przeważają proste, ale przyjemne składanki. Na uwage zasługuje tzw. „Over the phone folding”, czyli same tekstowe instrukcje, bez ilustracji. W galerii natomiast możemy obejrzeć fotografie z imprez zorganizowanych przez stowarzyszenie lub w których BOS uczestniczył. Polecam też sekcje „Fun!” – znajdziecie w niej żarty, karykatury i komiksy w tematyce Origami.

Wadą strony jest jej organizacja. Autorzy mięli nieco odmienny pomysł na podział materiałów niż najczęściej spotykana koncepcja. Jest to na pewno oryginalne, ale utrudnia przyzwyczajonym do klasycznego układu użytkownikom przeglądanie. Storna tylko w języku angielskim.

» link

Dodaj komentarz