Przejdź do treści

Białe Święta – pomysły na świąteczne dekoracje

Jak co roku zupełnie niespodziewanie nadszedł czas świątecznych przygotowań. Jeszcze nie tak dawno szeleściły liście pod stopami, jeszcze nie ostygł wosk po andrzejkowych wróżbach, a już w radiu zabrzmiały świąteczne przeboje. Chyba czas biegnie coraz szybciej…

Najwyższa pora, aby zatrzymać się na chwilę i zadbać o bożonarodzeniowy klimat. Zamiast wyruszyć do sklepu i wśród tłumów ogarniętych szałem zakupów, szukać świątecznych świecidełek, usiądźmy w domowym zaciszu z kubkiem gorącej czekolady. Przy dźwiękach nastrojowej muzyki oddajmy się naszemu ulubionemu zajęciu, czyli składaniu. Papierowe anioły, złote gwiazdki, białe śnieżynki na pewno pomogą nam osiągnąć niepowtarzalny nastrój w naszym domu.

I would like to present a few original Christmas decorations. I encourage you to fold it by your own. Paper angels, gold stars and petals of snow make you happy in this holiday.
Here are some propositions.

Oto kilka propozycji świątecznych dekoracji

Idą święta
Idą święta

Idą święta

Anielski spokój

Wykonanie aniołków nie zajmie wiele czasu, model jest bardzo prosty, a powstał z papierowych, prostokątnych serwetek. Ambitniejszym origamistom polecam aniołka. It isn’t difficult to fold this angel, but you can try to fold that one

W ciepłym świetle świec

Idą święta
Idą święta
Idą święta

Świeczniki powstały po modyfikacji modelu śnieżynek. Sposób wykonania śnieżynek>można znaleźć na youtube.

Candlesticks are prepared as a modification of Snownflake diagram. You can looking for diagram of snowflakes on youtube.

Idą święta

Modułowa choinka

Na koniec przedstawiamy propozycję Marii Bis na świąteczną choinkę wykonaną z modułów kusudamy, może zainspiruje Was do przygotowania ciekawej kompozycji. This is an idea of Maria Bis to fold the Christmas tree by using kusudama modules.


Wesołych Świąt

Kochane Koleżanki i Koledzy z Polskiego Towarzystwa Origami
Drodzy Sympatycy strony OrigamiArt
Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia anielskiego spokoju,
miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół,
radosnych, białych Świąt Bożego Narodzenia
oraz realizacji planów w nadchodzącym Nowym Roku.

Dodaj komentarz