Przejdź do treści

Żuraw origami – fabryka

Żuraw origami w szkole. Dzień 21. listopada z pewnością był bardzo udany. W ramach obchodów Dnia Życzliwości w naszej szkole odbyła się akcja „1000 żurawi”.

Już pod koniec października zaczęły się przygotowania do tego dnia. Tak jak dwa lata temu naszym celem było złożenie 1000 papierowych żurawi, które wg legendy miały spełnić jedno życzenie naszych maturzystów i gimnazjalistów – udany egzamin.
Do akcji zgłosiło się 23 uczniów z klas 3f i 2a gimnazjum. Pierwszym zadaniem każdego uczestnika akcji była nauka składania tradycyjnego żurawia, a potem egzamin u „eksperta” – członka koła origami. Na kilku spotkaniach organizacyjnych ustalono wszelkie szczegóły i organizację całego dnia. Aby nagłośnić akcję wykonaliśmy plakaty, skorzystaliśmy z pomocy szkolnego Radiowęzła, rozwiesiliśmy gazetki. Wszystko pod czujnym okiem Pani Natalii Guzowskiej.

Gdy nadszedł długo wyczekiwany Dzień Życzliwości, tuż przed ósmą rano wszyscy stawili się w sali 208. Wraz z dźwiękiem dzwonka wszyscy ruszyli do swoich zadań. Dla jednych było to nauczanie żurawia w klasach, dla innych przygotowywanie „Fabryk Żurawi” działających na przerwach. W czasie lekcji i między nimi przybywało nam żurawi, jednak, o zgrozo, więcej było tych złych, niż dobrych. Dla przykładu, o godzinie 9.30 mieliśmy 204 sztuki, w tym tylko 108 poprawnie złożonych. Nasi instruktorzy ruszyli z apelem o nie marnowanie kartek. Poskutkowało. Uczniowie zaczęli przykładać się do pracy. Wszyscy bardzo chętnie angażowali się w pomoc maturzystom i gimnazjalistom.

Co się działo ze złożonymi przez Was żurawiami? Wszystkie lądowały w sali 208, gdzie przechodziły selekcję. Wybieraliśmy te najdokładniej złożone, których z lekcji na lekcję było coraz więcej. Znajdowaliśmy też różne inne stwory, co udowodniło nam, uczniowie naszej szkoły mają prawdziwy talent do tworzenia origami. ;-) Następnie poprawnie złożone modele trafiały do pudełka. Instruktorzy, po świetnie wykonanej pracy, złapali za igły, nitki i nawlekali rękodzieła na sznurki. Tym oto sposobem, mamy 44 sznurki, po 25 żurawi na każdym! Podsumowując, do organizatorów zabawy trafiło 2397 żurawi, z czego 1113 poprawnie złożonych.

Chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom, za to, że tak chętnie przyłączyli się do akcji. Specjalne podziękowania należą się również Pani Monice Piekarskiej – to dzięki niej wszystkie potrzebne kwadraty (3000!) zostały równiutko przycięte. Oficjalnie żurawie będzie można podziwiać podczas egzaminu gimnazjalnego i matur, jednak ciekawskich zapraszamy do sali 208, gdzie można je już zobaczyć.

Galeria zdjęć

November, 21-st was full of happiness in our school. We were celebrated The Day of kindness, pupils of our school were folded traditional model crane bird as a symbol of happiness for pupils who will be taking their exams in August and May 2013. We had prepared our special day and had decided to enjoy more pupils by advertising and organizing workshops to be sure that everithing would be ready the day before. We started our folding at 8.00 a.m. Some of pupils teached the others right folding, the rest of us carefully rated all models. By the end of the day more than one thousand excellent crane birds were ready. The spacial presentation will be during the exams day in the next year.

 

Tekst: Agata Piekarska i Olga Wlazło

Dodaj komentarz