Przejdź do treści

Wystawa „Magia Świąt” w Chorzowie

Z okazji zbliżających się świąt przygotowaliśmy w chorzowskim domu kultury „Batory” wystawę prac dzieci i młodzieży o tematyce świątecznej. Przygotowania do wystawy rozpoczęły się pod koniec października, w gimnazjum na lekcjach techniki uczniowie klas II wykonywali wyszywane kartki świąteczne, uczniowie klas III przygotowywali kartki techniką „iris folding” polegającą na podklejaniu kolorowymi paskami papieru według przygotowanych wzorów i szablonów.

Wszystkie prace na lekcjach techniki wykonywane były pod kierunkiem p. Bożeny Wach oraz p. Ireny Kowalczyk. W klubie gimnazjalisty i na zajęciach kółka origami prowadzonych przez p. Irenę Kowalczyk młodzież składała gwiazdy, kartki, zaproszenia w technikach origami oraz w technice tea bags (czyli popularne herbaciane origami :-). Uczniowie szkoły podstawowej nr 32 i 34 przygotowywali kompozycje płaskie z kółek, gwiazdki i aniołki w technice origami. Prace te były wykonywane na zajęciach kółka origami, ktore prowadzi p. Bogusia Kycia. Wszystkie wykonane prace zostały umieszczone w dolnym holu przed dużą salą widowiskową domu kultury.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej wystawy, ktora potrwa do 16 stycznia, a dla tych którzy z rożnych powodów nie mogą zagościć w naszym mieście zapraszam do zobaczenia zdjęć.

[nggallery id=51]

Tekst: Irena Kowalczyk i Bogumiła Kycia

Dodaj komentarz