Przejdź do treści

Wystawa origami w Myszkowie

18 marca 2009 r. w szkole Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi im. T. Kościuszki w Myszkowie odbyła się multimedialna lekcja w ramach Tygodnia Matematyki w Szkole. Uczniowie wykonali olbrzymia ilość wielościanów, kwiatów – tulipanów, irysów, kwiatów powoju, magnolii, ptaków, łabędzi, pawi bawiąc i ucząc się przy tym wyśmienicie.

Lekcje plastyki, zajęcia koła plastycznego oraz każdą wolną chwilę poświęcali na mozolne składanie modułów. Na matematyce dzieci wykonały wielościany, które oprócz tego, że rozwijały ich wyobraźnię przestrzenną to na wystawie stanowiły przepiękną dekorację.

Wystawa zorganizowana została na dwóch piętrach, na parterze w konwencji czarno – białej, na piętrze kolorowa. Każda budziła ogromny zachwyt zwiedzających.
W środę 18 marca o 9 rano rozpoczęła się pierwsza lekcja dla klas I – III, dzieci z uwaga oglądały prezentację multimedialną oraz zapoznały się z techniką składania tulipana, ośmiościanu i sześcianu „sonobe”, do składania poproszone zostały wychowawczynie.

O 10 miała miejsce druga lekcja dla klas IV – VI. Podczas niej dzieci oglądając prezentację odpowiadały na zadawane przez prowadzących lekcję uczniów pytania, które dotyczyły zagadnień z matematyki, plastyki. Część prezentacji to inspiracje origami w sztuce użytkowej. Moda, meble, obuwie, architektura, biżuteria, i przedmioty codziennego użytku.

Podczas pierwszej lekcji rozpoczęły się zawody w składaniu z modułów na czas łabędzia. W zawodach wzięli udział uczniowie od klasy II do VI. Każda ekipa liczyła czworo dzieci. Najmłodsi uczniowie to Julia Miklas i Kacper Jakubczyk mający po osiem lat.

W całym projekcie brali udział uczniowie ich rodziny i taki był cel nauczycielek oraz zarazem organizatorek przedsięwzięcia.
Na lekcję przybył Zastępca Burmistrza Miasta Myszkowa, Kierownik Wydziału Edukacji, Rzecznik Miasta oraz przedstawiciel Promocji Miasta. Niestety prasa nie dopisała.

[nggallery id=19]

Tekst: Jolanta Huras i Krystyna Gocyła

Dodaj komentarz