Przejdź do treści

Wystawa origami Adama Szewczyka w Legnicy

Wystawa origami Adama Szewczyka

9 marca 2004 roku o godz.16.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy przy ul Rataja, odbyło się otwarcie mojej Wystawy Origami. Była to już trzecia z rzędu wystawa origami, której byłem autorem i organizatorem. Na wstępie opowiedziałem pokrótce o historii origami i tradycji, o głównych zasadach w tej sztuce i zastosowaniu w terapii i edukacji. Przedstawiłem również wizerunki głównych projektantów origami, w szczególności tych, których modele układam.

Na wystawie zaprezentowałem wszystkie wykonane przeze mnie w ostatnim czasie figurki origami. Większość z nich to trudne i pracochłonne modele japońskim mistrzów. Oczywiście jak zwykle największym powodzeniem cieszyła się moja słynna „kobra”, którą już większość widziała :) Nie zabrakło również pudełek oraz origami modułowego z „tetrahedronem” na czele.

Na otwarcie wystawy origami przybyło dużo zainteresowanych ludzi,
zarówno starsi jak i młodsi. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się takiej frekwencji. Pomieszczenie okazało się zbyt małe, ale jakoś sobie poradziliśmy. Najliczniejsze grono stanowiła okoliczna młodzież, która była pod wielkim wrażeniem. Zapewne większość z oglądających nie spodziewała się, jakie rzeczy można zrobić z papieru. Obecni byli również nauczyciele z różnych szkół, którzy byli zainteresowani zorganizowaniem przeze mnie wystawy w ich szkołach oraz prowadzeniem warsztatów origami :)

Jeszcze przed samym otwarciem wystawy zostałem „zasypany” mnóstwem pytań na temat origami i moich figurek. Zainteresowanych zapraszałem do odwiedzania naszej strony internetowej www.origamiart.pl

Na koniec dostałem podziękowania od Dyrekcji MCK.

 

tekst: Adam Szewczyk
fotografie: Zbigniew Naklicki

Dodaj komentarz