Przejdź do treści

Wystawa Koła Naukowego Animatorów Kultury Uniwersytetu Rzeszowskiego

Studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Animatorów Kultury w budynku Biblioteki Głównej Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowali wystawę fotograficzną poświęcona kulturze Japonii. Autor prezentowanych na wystawie zdjęć to pracownik naukowy PAN z Krakowa – Artur Góra – przebywający obecnie na stypendium rządu japońskiego w Sendai.
Prezentacja prac została poprzedzona wprowadzeniem obejmującym historię i kultury japońskiej przygotowanym przez studenta z Koła Naukowego Azja Wschodnia z SWPS z Warszawy. W imieniu nieobecnego autora zdjęć głos zabrał Pan Krzysztof Łapka – fotografik z Katowic. Kolejnym punktem wernisażu była prezentacja w specjalnie do tego celu przygotowanej sali wystawowej, prac origami i samych zdjęć.
Pracownicy biblioteki zadbali o japoński wystrój czytelni, znalazła się tutaj mapa Japonii oraz książki o kulturze Dalekiego Wschodu.
Wśród zgromadzonych w sali figurek znalazły się prace wykonane przez mgr Marię Bis – nauczycielkę PSP nr 7 w Stalowej Woli, mgr Martę Radwańską – nauczycielkę PSP nr 1 w Stalowej
Woli, mgr Renatę Strojek – nauczycielkę SP nr 10 w Tarnobrzegu i Agnieszkę Skorupę – uczennicę Liceum Samorządowego w Stalowej Woli, a także prace wykonane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli i Zespołu Szkół nr 2 w Nisku, które powstały podczas realizacji innowacji pedagogicznej „Wędrówki po
krainie origami” – opracowanej i realizowanej przez zespół nauczycieli:
mgr Annę Skorupę, mgr Ewę Bajek i mgr Janusza Bisa. Wykonane przez siebie figurki przysłali również: Marta Radwańska, Marta Kośla, Dominika Fiołna, Justyna Dołkowska, Tomasz Smołka i Arleta Ciechońska.
W gronie w odwiedzających wystawę w dniu 8 marca br dominowali studenci. Fotografie i figurki origami w rónym stopniu fascynowały uczestników wernisażu.
Więcej zdjeć z imprezy możecie podziwiać na stronie: www.studenci.rzeszow.pl

[nggallery id=38]

text: Julita Sobańska
zdjęcia: Piotr Juga

Dodaj komentarz