Przejdź do treści

Warsztaty origami w Domu Pomocy Społecznej w Legionowie

W roku szkolnym 2011/2012 Koło Origami w ZSO nr 2 w Legionowie miało przyjemność prowadzić warsztaty origami w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie. Od września 2011 do czerwca 2012 udało nam się zorganizować i przeprowadzić siedem spotkań o tematyce origami.

Każda nasza wizyta była pretekstem do wspólnego składania, ciekawych rozmów i wzajemnego poznawania się. My pokazywaliśmy mieszkańcom jak składać modele origami, a oni uczyli nas cierpliwości, wrażliwości i wytrwałości.
Podczas naszych zajęć powstało mnóstwo modeli origami, zarówno tych składanych z wielu modułów – kolorowych bryłek, pięknych kusudam oraz pierścieni i gwiazd, jak i pojedynczych modeli – tulipanów na łodyżce, motyli, serduszek oraz plecionych gwiazd Froebla. Wykorzystywaliśmy również modele origami do ozdabiania zakładek do książek oraz kart świątecznych.

Wszystkie przygotowywane przez nas modele oraz modele składane podczas zajęć – znikały w mgnieniu oka. Mieszkańcy zabierali je do dekoracji swoich pokoi bądź na prezenty dla wnuków/prawnuków.
To był bardzo pracowity rok! Udało nam się zdobyć wiernych uczestników naszych zajęć origami. Mieliśmy także możliwość spędzenia czasu w niesamowicie ciepłej i życzliwej atmosferze – pełnej opowiadań z dawnych lat.

Podczas zajęć powstało mnóstwo modeli origami – kolorowych bryłek, pięknych kusudam oraz pierścieni i gwiazd, jak i pojedynczych modeli

Zajęcia pomagały przygotowywać oraz prowadzić niezawodne członkinie Koła Origami w składzie: Olga Wlazło, Agata Piekarska, Dominika Czajka, Natalia Bystrek, Laura Królewska, Magda Wojciechowska, Milena Sieradzka, Ilona Bednarek. Bardzo Wam dziękuje dziewczyny za Waszą całoroczną ciężką pracę.
Warsztaty mogły się odbyć dzięki Pani Iwonie Gajos z DPS „Kombatant”, która motywowała nas do pracy i zapraszała nas na kolejne zajęcia oraz dzięki Pani Dyrektor ZSO nr 2 w Legionowie – Małgorzacie Sujak, która przez cały rok wspierała finansowo działania naszego Koła Origami. Za co bardzo dziękujemy!
W roku szkolnym 2012/2013 nasze zajęcia z mieszkańcami DPS „Kombatant” zaczynamy od połowy października. W tym roku możemy liczyć na wsparcie finansowe Prezydenta Miasta Legionowo, który zatwierdził do realizacji projekt Akademia Origami, której integralną częścią są zajęcia w DPS „Kombatant”. Dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta, nie musimy martwić się o materiały do zajęć … musimy tylko składać! ;-)
O projekcie Akademia Origami realizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo napiszę już niebawem.

Galeria zdjęć

 

Tekst i zdjęcia: Natalia Guzowska
opiekun Koła ORIGAMI w ZSO nr 2 w Legionowie

Dodaj komentarz