Przejdź do treści

Walentynka origami – diagram Bolesława Gargola

Koperta origami

Walentynka origami, w kształcie koperty z sercem to autorski model Bolesława Gargola. Model składa się z jednej kartki papieru, najlepiej zabarwionej na różne kolory, np. jeden z nich może być czerwony. Trudność modelu określiłbym jako raczej prostą, samo składanie jest bardzo przyjemne. Nie jest to premierowa publikacja, bo koperta była dostępna na OrigamiArt wcześniej. Z różnych powodów kilka lat temu ze strony musiała zniknąć część materiałów autora. Na szczęście znów pojawiła się możliwość zaprezentowania modeli na stronie, co z radością czynię. Z Bolesławem połączyłem siły, by zawojować świat origami jakieś 18 lat temu. Przygotowaliśmy wspólnie wiele modeli i kilka diagramów, spotykaliśmy się na wystawach i warsztatach origami. Nie zawsze udało się realizować wszystkie nasze ambitne plany. Trzeba bawić się tym co się lubi, choć nie zawsze otrzymujemy to o czym marzymy.

Bolesław tworzy modele głównie w origami tradycyjnym, czyli z jednej kartki papieru. Z ciekawszych figurek Bolesława warto wymienić m.in. kolibra, pingwina oraz hełm samuraja. Ten ostatni model został opublikowany w japońskim Tantejdan Magazine, co jest sporym wyróżnieniem i bez wątpienia wiele znaczy dla autora. To nie koniec, kolejne modele zawitają wkrótce do serwisu. Potrzeba tylko chwilę czasu, by wybrać materiał oraz sprawdzić i odświeżyć rysunki. Być może pojawi się coś zupełnie nowego, ale to już okaże się w przyszłości. Tymczasem walentynka origami z autorską poetycką zapowiedzią już czeka na amatorów składania.

Tekst i zdjęcie Rafał Sabat
Koperta z sercem – Bolesław Gargol
Koperta z sercem – Bolesław Gargol

Jak by powiedział filozof: „Miłość to nie wszystko, jednak wszystko bez miłości jest niczym”. Miłość jest jak ogień i jak każdy ogień, bez odpowiedniego paliwa zgaśnie wcześniej czy później. Podsycanie tego „ognia” nie musi oznaczać drogich prezentów, wystarczy np. mały liścik włożony do koperty z sercem, takiej jak ta, którą proponujemy złożyć. Chociaż to tylko drobiazg, należy pamiętać, że „wszystko składa się z drobiazgów”. Do złożenia tej koperty serdecznie zapraszam :)

Dodaj komentarz