Przejdź do treści

„Serce dla hospicjum” – 8 edycja akcji

Serce dla hospicjum

Rusza kolejna edycja akcji „Serce dla hospicjum” wspierającej Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie. Wystarczy ułożyć papierowe serduszko i wysłać lub dostarczyć na adres hospicjum. Serduszka wraz z ulotkami będą rozdawane przez wolontariuszy m.in. na krakowskim rynku. Do tej pory w akcję zaangażowało się wiele instytucji i setki osób z całej Polski. Ponownie patronat sprawuje portal OrigamiArt oraz Polskie Towarzystwo Origami. Zachęcamy do nadsyłania własnoręcznie zrobionych serduszek i rzecz jasna do każdej innej działalności społecznej czy to w ramach Caritasu, WOŚP czy innych fundacji. 

Pomysłodawcą i działaczem zaangażowanym całym sercem w akcję „Serce dla hospicjum” jest Bolesław Gargol, znany m.in. z działalności na stronie OrigamiArt. Tak się złożyło, ze niedawno wpadł mi w oko pewien artykuł, z którego możecie dowiedzieć się paru ciekawostek o Bolesławie. Zainteresowanych zachęcam do przeczytania, a tymczasem zapraszam do pracy / zabawy (niepotrzebne skreślić) z modelem serca autorstwa Bolesława. Figurka nie jest trudna i mogą ją złożyć nawet osoby bardzo początkujące.

Serce – Bolesław Gargol
Serce – Bolesław Gargol

Kolejne papierowe serce, które proponuję do składania wygląda prawie jak monolit. Kiedy złożysz go z grubszego papieru będzie lekko wypukłe, co w połączeniu z jego kilkuwarstwową grubością trzymany w ręku zyska wrażenie czegoś solidnego. Optymalnym formatem do jego skłaadania jest kwadrat 15×15 cm, otrzymujemy z niego model 7 x 7,5 cm.

Serca prosimy nadsyłać do końca stycznia na adres:
Małopolskie Hospicjum dla Dzieci
ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków

Dodaj komentarz