Przejdź do treści

Akcja „Złóż Serca dla Hospicjum”

Nasz redakcyjny kolega Bolesław Gargol wraz z wolontariuszami z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie przygotował akcję składania serduszek origami. Zachęcamy do złożenia serduszka z dołączonego diagramu i przekazania go lub wysłania na adres hospicjum. Serca zostaną rozdane przechodniom w Krakowie podczas najbliższych Walentynek przez wolontariuszy wraz z ulotkami informującymi o działalności Hospicjum.

Proponowany najbardziej optymalny format kartki wyjściowej do składania to 15×15 cm, najlepiej, by był on koloru czerwonego.

Serce – Bolesław Gargol
Serce – Bolesław Gargol

Kolejne papierowe serce, które proponuję do składania wygląda prawie jak monolit. Kiedy złożysz go z grubszego papieru będzie lekko wypukłe, co w połączeniu z jego kilkuwarstwową grubością trzymany w ręku zyska wrażenie czegoś solidnego. Optymalnym formatem do jego skłaadania jest kwadrat 15×15 cm, otrzymujemy z niego model 7 x 7,5 cm.

Serca z kieszonką na ulotkę złożone według załączonego projektu proszę przesyłać w każdej ilości na adres:

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci
Os. Na Skarpie 66
31-913 Kraków

Komentarze

  1. Zachęcam jeszcze raz kółka origami jak i pojedyncze osoby do składania w długie zimowe wieczory i przysyłania serduszek. Do tej pory wraz z wolontariuszami z Hospicjum złożyliśmy ok. 500 serduszek i liczba ta rośnie.
    Serduszka składa się szybko, najlepiej składa się w grupie, rach-ciach-ciach i ani się spostrzeżecie cały karton będzie zapełniony sercami wśród rozmów i śmiechów.

  2. serca można przesyłać do 5 lutego. Być może jeśli akcja się uda, powtórzymy ją w przyszłym roku i znów będziemy prosić o nadsyłanie serduszek.

  3. Trzeba kliknąć na napis download w zielonym okienku na tej stronie i otworzy się diagram do składania serca.

  4. Witam, tak, jak najbardziej składamy w tym roku serduszka, postaram się niedługo o podanie szczegółowych informacji na ten temat. Adres, na który poprosimy o nadsyłanie serc jest ten sam co w tamtym roku.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz