Przejdź do treści

Piknik w Jastkowicach

8 czerwca 2005 r. w Jastkowicach zorganizowano Piknik Origami dla uczniów szkół ze Stalowej Woli i Niska. Miejsce na warsztaty, które wybrała nasza koleżanka pani Marysia Bis okazało się idealne do tego typu spotkań. Były tam stoły – do składania papieru, boisko sportowe, scena oraz miejsce na grilla.

Od razu po przyjeździe uczniowie rozłożyli swoje prace, którymi chcieli pochwalić się przed kolegami z innych szkół. Następnie zabraliśmy się do składania. Na początku postanowiliśmy zrobić bukiety. Zaczęliśmy od tradycyjnych modeli – irysa i tulipana. Nasi uczniowie bardzo szybko złożyli te kwiaty – dla niektórych było to tylko przypomnienie, więc zabraliśmy się za składanie modeli z diagramów z książki „Origami Flowers” Hiromi Hayashi. Ze złożonych elementów powstały kule kwiatowe i drzewka.

W czasie przerw w składaniu papieru dzieci grały w siatkówkę, bawiły się na scenie i smażyły kiełbaski na grillu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele byli bardzo zadowoleni ze spotkania i wymiany doświadczeń.

[nggallery id=59]

Tekst: Anna Skorupa
Zdjęcia: Anna Skorupa, Janusz Bis.
Organizatorzy pikniku: Maria Bis, Anna Skorupa, Marta Radwańska, Ewa Bajek, Janusz Bis.

Dodaj komentarz