Przejdź do treści

Origami dla nauczycieli przedszkola

27-go lutego 2006 r. w Przedszkolu Miejskim nr.4 w Lubinie przy ul. Kościuszki miały miejsce zajęcia warsztatowe dla nauczycieli zorganizowane w ramach cyklicznego zespołu samokształceniowego.

Zajęcia warsztatowe dotyczyły origami a ich temat brzmiał:”Wykorzystanie sztuki origami w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym”. Zajęcia prowadzone były przez nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie – Panią Małgorzatę Zaczyńską i Panią Aldonę Karlak. W szkole tej od wielu lat stosuje się sztukę origami jako metodę wspierającą rewalidację a od 2002 r. istnieje tam szkolne koło miłośników sztuki origami „Wesoła karteczka”. Uczestnikami lutowych warsztatów były nauczycielki pracujące w Przedszkolu Miejskim nr. 4 w Lubinie i nauczycielki z Przedszkola w Raszówce.

Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawych informacji dotyczących:historii origami, walorów terapeutycznych tej sztuki i metodologii jej wprowadzania do pracy z dziećmi. W trakcie warsztatów była też okazja do obejrzenia ciekawej literatury, albumów zdjęć i albumów z pracami dzieci. Uczestniczki nauczyły się składać domki, łódkę, prostego zajączka, ptaszka kraskę, rybkę, łabędzia, ludzika, fiolka i trudniejszego zajączka.

Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze . Po ich zakończeniu Pani Dyrektor Przedszkola serdecznie podziękowała za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie zespołu. Swoją obecnością ubogacił spotkanie Adam Szewczyk, który fotografował poszczególne etapy spotkania.

[nggallery id=39]

Tekst: Małgorzata Zaczyńska
Zdjęcia: Adam Szewczyk

Dodaj komentarz