Przejdź do treści

Łabędź

Cz!. Jeden ze stałych bywalców na naszej stronie origami – Tomasz Łowiński, zafascynował się na tyle, prezentowanym niegdyś na łamach „łowcy diagramów” modelem łabędzia wykonywanego z kilkuset elementów, że odnalazł na stronach internetowych dodatkowe wskazówki jak złożyć ten model.Chociaż nie gustuję w origami modułowym dzisiaj na przekór sobie prezentuję model, który przykuł moją uwagę na tyle że pomyślałem sobie, że dla urozmaicenia mojego „kącika” z diagramami naprawdę warto go przedstawić Do prezentowanych poniżej linków Tomasz dodał kilka porad z własnego doświadczenia nabytego podczas składania tego modelu.
Dzięki za przesłane materiały.

Do zobaczenia w kolejnej odsłonie „łowcy diagramów”…już niebawem :)
Pozdrawiam
Mario

1. W kroku base 3 należy układać pokolei 5 (a jak się później dowiadujemy szósty też) kręgów w ten sam sposób, że elementy są „na leżąco”. To znaczy do powierzchni biurka należy dać najdłuższy bok trójkącików i w ten sposób je łączyć.

2. W trójkącikach należy zwrócić uwagę na to żeby zakładka byla dość duża (ok polowy wysokości). ja zrobilem bardzo małą i kilka elementów po zlożeniu do gotowego modelu po prostu się „pootwierało” – źle to wygląda..

3. Przy budowaniu pierwszego kręgu bazowego nie należy się bać „luźności” modelu – usztywni się wraz z ilością włożonych elementów. pierwszy krąg powinien mieć wewnętrzną średnicę 2-3 cm. ja zrobilem dla ~1 cm i trzeba przyznać ze jest bardzo ciasno. Jak będzie ktoś zainteresowany moim wykonaniem z chęcią przyślę zdjęcia.

Tomasz Łowiński

łowca diagramów

 

Łabędź

Źródło: www.opane.com/origami.html
Link: opane.com/swan.html

Dodaj komentarz