Przejdź do treści

Energia origami

Energia origami. Piknik Naukowy w Warszawie, organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik jest największą imprezą plenerową w Europie. Jego głównym zadaniem jest popularyzacja nauki w przyjazny i zrozumiały sposób.

Tegoroczny Piknik Naukowy odbył się 12 maja, w parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu- jego tematem przewodnim była „Energia”.
Już drugi rok z rzędu Koło Origami działające w Zespole Szkół Ogólnokształcącym nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie miało możliwość uczestniczyć w tym wydarzeniu. Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii – oddział warszawski zaprosiło nas do współpracy i umożliwiło nam zorganizowanie pokazu origami oraz udekorowanie naszego wspólnego namiotu.
Przygotowane przez nas modele gwiazd idealnie pasowały zarówno do tematu przewodniego Pikniku jak i pięknie korespondowały z Miłośnikami Astronomii – bo kto lepiej od nich zna się na gwiazdach!?
Na naszym stoisku origami uczyliśmy składać gwiazdy z trójkątów równobocznych Simona Lewisa oraz bardzo łatwy gwiazdySunburst. Było ono oblegane zarówno przez dorosłych jaki i przez dzieci.

Oprócz pokazywanych modeli, do dekoracji namiotu, wykorzystałyśmy gwiazdy z modułu Paola Bascetty, Jeżowce Martina Sejera Andersena, pierścienie Mette Pedersona, wieńce z 14 modułów, mozaikę Tomoko Fuse oraz litery z alfabetu origami.
Dekorację pomagały przygotować oraz w Pikniku Naukowym udział wzięły moje niezawodne członkinie Koła Origami w składzie: Olga Wlazło, Agata Piekarska, Dominika Czajka, Natalia Bystrek, Laura Królewska, Magda Wojciechowska, Milena Sieradzka, Ilona Bednarek.

Members or Origami Club from School in Legionowo were special guests of science meeting which was organized by The Polish Radio and Copernicus Science Centre. The meeting took place in May, 12-th, in one park in Warsaw. Membrs of Club and visitors folded stars and some more models which are be able to see on the sky..

Tekst i zdjęcia: Natalia Guzowska
opiekun Koła ORIGAMI w ZSO nr 2 w Legionowie

Dodaj komentarz