Przejdź do treści

Biuletyn PTO – zapowiedź

Mamy przyjemność przedstawić zapowiedź zawartości naszego biuletynu. Staraliśmy się dobrać modele tak, by poradzili sobie z nimi nie tylko najbardziej zaawansowani w sztuce Origami. Pierwszym z prezentowanych modeli jest kaczka autorstwa Tomka Siwaka. Model ze względów politycznych nie trafił na naszą okładkę, choć jak najbardziej się do tego celu nadaje. Kolejną figurką jest kormoran autorstwa Adama Szewczyka. Trzeba przyznać, że model robi duże wrażenie. Mamy nadzieję, że Adam na tym nie poprzestanie i niejednokrotnie zadziwi nas swoimi pomysłami. kolejne modele to pelikan autorstwa Jasona KUW, Rhombicuboctahedron (autor Boaz Shuval), koszula z krawatem (Artur Biernacki) oraz spodnie (Piotr Pluta), helikopter (Rafał Sabat), żuk (Grzegorz Bubniak) oraz serce na podstawce (Bolesław Gargol), Pacman monster (Nicolas Terry), motylkowa zakładka (Grzegorz Bubniak), model modułowy TSI (Tomek Siwak) w biuletynie znajdziecie także sposób wyklejenia kompozycji z kółek przedstawiającej misia (Justyna Sowa).

Nauczyciele parający się popularnym w Polsce składaniem kompozycji z kółek, kwadratów i trójkątów znajdą obszerne opracowanie specjalistki w tej dziedzinie – P. Joanny Sowy w cyklu pt. Origami w praktyce szkolnej.

Dla miłośników teorii origami mamy znakomitą analizę Jednozgięciowego Origami autorstwa słynnego Paula Jacksona. Artykuł jest oczywiście tłumaczony na język polski i towarzyszy mu szereg rysunków objaśniających tajniki tej subtelnej techniki składania.

Poza tym będzie sporo ciekawych tekstów i niespodzianek. Do każdej paczki dołączymy broszurkę poświęconą symbolice Origami.

Dodaj komentarz