Przejdź do treści

8. Konwencja PTO w Porębie

W dniach 15-18 sierpnia w Porębie koło Krakowa odbędzie się 8. Konwencja PTO. Gościem specjalnym imprezy będzie Stefan Weber. Warsztaty poprowadzą członkowie Stowarzyszenia. Portal OrigamiArt jest współorganizatorem imprezy.

Udział w warsztatach będzie się wiązał z opłatą konferencyjną w wysokości 68 zł, należy mieć także opłaconą aktualną składkę członkowską. Dla uczestników przygotujemy materiały konferencyjne, papier i koszulki. Warsztatom będzie towarzyszyła wystawa – bardzo prosimy uczestników o zabranie ze sobą swoich modeli. W przypadku dobrej pogody w jeden z wieczorów zorganizujemy ognisko z pieczoną kiełbaską.

Poręba

Zapraszamy także osoby (niekoniecznie zrzeszone w naszym Stowarzyszeniu), które chciałby przyjechać i zobaczyć jak wygląda konwencja. Bezpłatnie będzie można wziąć udział w jednych, dowolnych warsztatach, a także do woli oglądać wystawę modeli origami. Na miejscu będzie można opłacić składkę członkowską, a także nabyć archiwalne numery biuletynów (składka archiwalna).

Okolica

Poręba to wieś letniskowa w Beskidzie Makowskim, malowniczo usytuowana w górnej części potoku Trzemeśnianka, u podnóża najwyższej kuliminacji grupy Lubomira i Łysiny. Węzłowy punkt zbiegu szlaków turystycznych w grupie Łysiny. Szlak zielony spotykamy przy ostatnim przystanku w Porębie. Sam ośrodek usytuowany jest u podnóża Kamiennika w środku lasu, w bezpośredniej bliskości przełomu Trzemeśnianka. W okresie letnim na terenie ośrodka czynny jest basen, zasilany wodą z górskiego potoku. Na terenie znajduje się zadaszone miejsce na ognisko wraz z grillem, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki i koszykówki oraz sala rekreacyjna. W budynku znajduje się niewielka biblioteka i telewizja satelitarna. Rozległy teren umożliwia swobodne organizowanie ognisk, grillowania, gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Atrakcje okolicy Poręby

Poręba

około 10 km — Myślenice
Zarabie – trawiasta plaża nad Rabą, basen odkryty; Park Przygody: paintball, tor quadowy, park linowy, ścianka wspinaczkowa, zjazdy linowe 100 m – tyrolka – ul. Zdrojowa 15, kolej linowa na górę Chełm – stok narciarski oraz trasy rowerowe i piesze szlakiem wieża widokowa na górze Chełm.
Basen kryty w Myślenicach „Aquarius” ul. Ogrodowa 19.

około 20 km — Dobczyce
Zamek królewski z XIV w, Skansen Drewnianego Budownictwa Ludowego, zapora wodna i elektrownia.

około 20 km — Siepraw
Siepraw Ski – stok narciarski, Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy.

około 30 km — Wieliczka
Kopalnia Soli
Zamek Żupny

około 40 km — Kraków
Zamek Królewski na Wawelu, Katedra Krakowska na Wawelu, Droga Królewska, Rynek, Sukiennice, Barbakan, Kazimierz, liczne muzea, galerie itp. oraz dolinki podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy: Ojców, Pieskowa Skała.

około 40 km — Kalwaria Zebrzydowska
Sanktuarium Pasyjno-Maryjne: Zespół Klasztorny o.o. Bernardynów, Bazylika Matki Bożej Anielskiej oraz zespół 43 kapliczek i kościółków tzw. dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej, w 1999 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

około 45 km — Bochnia i Niepołomice
Kopalnia soli w Bochni oraz Puszcza Niepołomicka.

około 45 km — Rabka i Chabówka

Rabkoland – Rodzinny Park Rozrywki i Edukacji, jeden z 4 w Polsce stacjonarnych lunaparków na terenie którego znajduje się Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości. Park Zdrojowy oraz Teatr Lalek „Rabcio”.
Chabówka – Skansen Taboru i Urządzeń Kolejowych.

około 55 km — Wadowice
Miasto Papieskie wraz z domem rodzinnym Karola Wojtyły.

około 60 km — Inwałd
„Świat Marzeń” Park Miniatur z całego świata w skali 1:25. Park Dinozaurów.

około 65 km — Zator

Dinozatorland – największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów w skali 1:1.

około 80 km — Bukowina Tatrzańska
Terma – 12 basenów termalnych (6 zewnętrznych i 6 wewnętrznych).

około 85 km — Zakopane
Tatrzański Park Narodowy: szlaki piesze, stoki i wyciągi narciarskie, całoroczne kolejki na Gubałówkę, Kasprowy Wierch i Butorowy Wierch, skocznia narciarska, Aqua park itp.[/expand]

Poręba

Dodaj komentarz