Przejdź do treści

Relacja z II Konwencji PTO

W dniach 1 – 3 czerwca 2007 r. W Zespole Szkół Nr 2 w Nisku odbyła się II Konwencja Polskiego Towarzystwa Origami. Imprezie towarzyszył I Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki po Krainie Origami”. W ramach festiwalu odbyły się warsztaty, wystawa prac uczniów, które zostały nadesłane na Wojewódzki Konkurs Origami oraz Piknik Origami w Jastkowicach.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzili członkowie PTO. Rafał Sabat, Agnieszka Kwaśniak, Tomasz Siwak, Grzegorz Bubniak, Artur Biernacki, Adam Szewczyk, Bolesław Gargol, Maria Bis, Anna Skorupa oraz Janusz Bis. Dużą atrakcja były autorskie modele, które zaprezentowali: Tomasz Siwak, Artur Bernacki, Grzegorz Bubniak oraz Adam Szewczyk.

W piątek wieczorem odbyło się spotkanie członków PTO i dyskusje na temat działalności Stowarzyszenia. Można było porozmawiać z działaczami i podzielić się swoimi opiniami i pomysłami. W sobotę rano miała miejsce premiera 3 numeru biuletynu PTO. Nasze spotkanie uczciliśmy okazjonalnym tortem. Przez cały czas czynna była wystawa origami. Prace wykonane przez uczniów z całego województwa wzbudzały podziw i zachwyt zwiedzających. Odbyły się również warsztaty dla uczniów i nauczycieli szkół powiatu niżańskiego i stalowowolskiego, podczas których odbywały się konkursy prowadzone przez członków PTO.

Po południu wyjechaliśmy do Jastkowic na „Origami w plenerze”. Wyjazdowi towarzyszyła burza. Nie przeszkodziło to zupełnie w uczeniu się nowych modeli figurek. W przerwach między składaniem można było miło spędzić czas przy muzyce i zjeść kiełbaski z grilla. Na szczęście pogoda poprawiła się i można było też zagrać w piłkę. Warsztaty trwały do późnego wieczora. W niedzielę od rana odbywały się spotkania, wymiana doświadczeń między członkami PTO. Powoli zaczęliśmy się żegnać.

 

Tekst: Anna Skorupa
Zdjęcia: Rafał Sabat

Dodaj komentarz